>>> Hodowla <<<
The breeding
It's been 30 years... Recently, I realized, that my adventure with great danes has been lasting for 30 years

To już 30 lat. Ostatnio, niejako ze zdumieniem uzmysłowiłam sobie, że moja przygoda z dogami to już 30 lat.

Wydaje się to wręcz nieprawdopodobne, że taki szmat czasu upłynął od momentu, gdy pierwszy dog zawitał do naszego domu. Jednak porównanie roczników 2006 - 1976 nie pozostawia złudzeń.
Tym pierwszym wymarzonym był SUŁTAN z Eskulapa, urodzony w hodowli Pani Sadzewicz - Nowak. Ojcem mojego wybrańca był NRD -owski CZIFF von Haus Babet, matką DEA DIA z Pałacu Dogów. Niestety odszedł w młodym wieku.

W tym czasie atrakcyjniejsze wydawało mi się posiadanie psa niż suki. Dlatego następny był również arlekin ZAHIR z Halinowskiego Sadu.

Z czasem po paru latach dołączył do nas czarny pies JAWOR Pietrek. Kolejnym psem był arlekin z hodowli Czechosłowackiej KING KACPER Tatradog. Z czasem zaczęłam dostrzegać uroki prowadzenia hodowli. Efektem było powiększenie naszej gromadki o śliczne szczenię arlekina MEGA Pu-Fa córka KING KACPRA, która błyskawicznie przejęła rolę szefowej całej gromady.
Pierwszy miot MEGI ze skojarzenia z TIMM-em v. d. Ofnethohle był bardzo udany. Cały miot uzyskał tytuł Championa. Kolejne nasze psy można poznać na stronach "Nasze Dogi", "Fotograficzny Wizerunek Hodowli" i "In Memoriam"

30 lat to sympatyczny jubileusz, uzasadniający pewne podsumowanie. Wynika z niego, że psy i suki urodzone w OREGONIE to:

- 43 mioty, 61 Championów, 61 Zwycięzców Klubu, 6 Interchampionów.
OREGON został najlepszą hodowlą w roku 1998, 2002, 2004, 2005, 2006.

Ale przede wszystkim przygoda z dogami dała mi jeszcze bardzo dużo radości i aby tak było jeszcze przez wiele lat. Aktualnie dorastają kolejne "OREGONY", którym życzymy wielu sukcesów na wystawach.